Футбольний уїк-енд: заводчани виходять в лідери, виїзне фіаско «Кристала» і перше очко «Бастіону»

Чемпіонат області. Вища ліга. 3-й тур

«Агронива» Заводське – ФК «Копичинці» – 2:0 (2:0)

12 травня, СК «Заводське», 400 глядачів

Голи: Андрій Різник (5), Гіоргі Салія (45+1)

Чудове футбольне свято вийшло на спорткомпдексі селища цукроварів, де домашнім матчем з ФК «Копичинці» місцева команда «Агронива» відкривала сезон у рідних стінах.

Близько 400 уболівальників прийшло цієї погожої сонячної днини на матч принципових суперників, які минулого сезону вели боротьбу за чемпіонство у своїй групі (шкода лишень, що вони не мали де сісти, оскільки на селищному стадіоні на трибунах… відсутні глядацькі крісла!).

Фото Любомира Габруського

Зрештою, наші сусіди таки стали переможцями Першої ліги, однак у міжсезоння, змінивши назву, заводська команда суттєво підсилилася. Її очолив граючий тренер і технічний гравець Немо Шелія, також до команди влився  грузинський легіонер Гіоргі Салія, котрий став одним із героїв останнього матчу. Поповнив колектив, повернувшись із закордонних мандрів, вихованець чортківського футболу Віталій Іваськів.

Зі стартових хвилин матчу господарі поля завододіли ініціативою і вже на п’ятій хвилині гри зуміли відзначитися. Провалом лівого флангу оборони гостей скористався нападник «Агрониви» Андрій Різник, котрий влучно пробив з кута штрафного майданчика і м’яч від штанги затріпотів у сітці воріт.

Увесь перший тайм проходив у напруженій боротьбі, коли емоції як на футбольному полі, так і поза ним нерідко били через край.

Хід першої половини гри повністю контролювали господарі, чия активність згодом втілилася у ще один забитий м’яч. За фол на Немо Шелії арбітр призначив штрафний на підступах до карного майданчика гостей. За його виконання взявся новобранець команди Гіоргі Салія, котрий майстерно перекинув стінку з оборонців, спрямував шисмугастого у лівий нижній кут воріт. З рахунком 2:0 команди пішли на перерву.

За мить 17-й номер заводчан Гіоргі Салія заб`є зі штрафного другий гол  Фото Любомира Габруського

У другому таймі вже більше ініціативою володіли гості, чи то свідомо заводчани її віддали, сподіваючись спіймати суперника на контратаках. Однак не вдалося відзначитися ні одним, ні іншим.

Після цієї перемоги «Агронива» із Заводського з шістьма очками (стовідсотковий показник) виходить на друге місце у турнірній таблиці, маючи гру в запасі.

«Збруч-Агробізнес» Підволочиськ – «Кристал» Чортків – 1:0 (1:0)

16 травня. Підволочиськ, стадіон «Колос», 400 глядачів

Гол: Богдан Коза (45+2)

Після двох поспіль перемог першої поразки у чемпіонаті зазнав чортківський «Кристал», причому від команди, яка у стартових турах не набрала жодного очка. Чортківчани пропустили гол на останній хвилині першого тайму, коли після вкидання ауту відзначився гравець суперника Андрій Коза. У другому таймі обидві команди мали вдосталь можливостей відзначитися, однак рахунок залишився незмінний.

Головний тренер «Кристалу» Едуард Хавров в інтерв`ю сайту обласної федерації футболу пояснює невдачу тим, що більшість його гравців зіграла нижче своїх можливостей, створивши всього 2-3 моменти для взяття воріт. Цього замало для перемоги, тому гру буде детально проаналізовано, щоб не допускати подібних помилок у майбутньому.

Фото з сайту ФФТО

Наскільки це вдасться, побачимо вже у наступному турі, який відбудеться у неділю, 19 травня, де на вболівальників чортківського футболу очікує супердербі – «Кристал» – «Агронива». Початок зустрічі – о 16-й год.

Чемпіонат області. Перша ліга, 3-й тур

«Бастіон-1427» Горішня Вигнанка – «Арсенал» Білокриниця (Кременецький район) – 3:3 (1:1)

12 травня. Горішньовигнанський сільський стадіон, 120 глядачів

Голи: Богдан Чинчик (8), Віталій Юрків (82), Сергій Федорук (90, а/г) – Олег Самойлюк (28, з пен., 77), Дмитро Поліщук (54)

Відзначившись у дебюті зустрічі, вигнанчани потім пропустили тричі. Однак наприкінці матчу зуміли відігратися й завдяки нічиї здобути один заліковий пункт. Будемо сподіватися, що проявлена воля до успіху перекреслить смугу невдач нашої команди, яка нині переживає не найкращі часи.

Чемпіонат району. 5-й тур

Група «А». Біла – Базар – 7:3; Білобожниця – Скородинці – 6:5; Палашівка – Звиняч – 1:5; Ромашівка – Горішня Вигнанка – 1:4; Косів – Бичківці – 4:3.

У цій групі практично в кожному матчі зафіксовані «хокейні» рахунки. Найбільш принциповий матч відбувся у Косові, де господарі завдяки перемозі зберегли лідируючу позицію у турнірній таблиці.

Група «Б». Гадинківці – Улашківці – 4:2; Пробіжна – Нагірянка – 3:2; Шманьківці – Товстеньке – 0:2; Заводське – Колиндяни – 0:3; Росохач – Шманьківчики – 6:2.

У Заводському зустрічалися лідери цієї групи, де минулорічний чемпіон - колиндянська "Нічлава" підтвердив свій клас, перемігши господарів з рахунком 3:0.