«Велична історична духовна подія – підняття п’ятого хреста, який буде височіти над центральним куполом собору святого рівноапостольного князя Володимира Великого міста Чорткова, відбулася 15 червня у нашій громаді, – радісною новиною поділилися на сторінці храму у Facebook.– Віряни нашої церкви висловлюють щиру подяку отцю-настоятелю Василю Сенчишину, котрий майстерно працював на крані – найвідповідальнішій ділянці роботи; усім будівельникам, зокрема бригадиру Олегу Алексевичу і майстрам – Миколі Пісяку, Андрію Алексевичу та Ігорю Малому за самовіддану працю – успішне підняття для встановлення п’ятого хреста на центральний купол. Ваша праця – це справжній духовний подвиг!» – йдеться у цьому дописі.

собор святого рівноапостольного князя Володимира Великого
собор святого рівноапостольного князя Володимира Великого

І можна зрозуміти радість парафіян. Адже чортків’янам добре відомо, з яким важкими потугами ведеться будівництво цього величного собору, який стане духовною окрасою міста. Нагадаємо, що перший камінь було закладено ще далекого 1993 року. У 1996-му почалося зведення стін. Проте на довгий час зупинилися роботи з початком російської агресії у 2014 році. Адже єдиний в Україні цегельний завод, що випускав фасадну червону цеглу, у м. Хрустальному на Луганщині, захопили сепаратисти. Тому довелося самим опанувати секрет її виготовлення. Так мало-помалу роботи відновилися і храм поволі «ріс» угору.

Згодом вимурували малі куполи, на яких років десять тому було встановлено перші два посвячені хрести. Порівняно недавно – третій і четвертий. І нарешті тепер закипіли столярні роботи зі зведення центрального купола, на якому перед святом Івана Хрестителя уже височить найбільший хрест висотою 7 метрів і вагою майже пів тонни.

Розповідають, що ніхто не хотів братися за таку важку відповідальну тиртанічну працю. Зважилася бригада майстрів-сміливців з Косова на чолі з Олегом Алексевичем. Вони й будуватимуть купол.

Звісно, ми обов’язково поділимося світлиною, коли роботи з його зведення буде закінчено і храм, який проглядається зі всіх куточків міста, нарешті набуде довершеного вигляду. Принаймні зовні. А мине рік-другий – дасть Бог, і лунатиме молитва й духовний спів під його склепінням.

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися