Дивлячись на сьогоднішніх випускників загальноосвітніх шкіл, мимоволі пригадались рядки з легендарної української пісні «Соколята» В’ячеслава Хурсенка, де діти порівнюються з пташенятами, які підростають і відлітають в доросле життя. Можливо, тому, що в числі 189 випускників та випускниць шкіл Чорткова був і твій син?..
26.06.2026. Таку символічну дату обрали собі вчорашні школярі для своїх урочистостей, аби їхній випускний запам’ятався їм назавжди.
Розпочалося дійство з урочистостей у ліцеях міста з нагоди вручення свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти. Зокрема, у Чортківському ліцеї № 1 імені Маркіяна Шашкевича вчорашніх учнів урочисто запросили разом зі своїми батьками та найріднішими здійснити коло пошани на шкільне подвір’я.
Після вручення державних документів про освіту до винуватців свята звернулися з напутнім словом директорка ліцею Тетяна Файницька, класні керівники Наталія Великоборець та Юлія Кушнір, від імені батьків 11-А та 11-Б класів – Галина Старик і Олена Яковенко. А також присутні на святі волонтери з Латвії Томас і Ейва Шміти, вручивши кожному випускнику пам’ятний сувенір.
«Останній раз...» – звучить знаменита пісня Кузьми «Випускний» з уст сьогоднішніх випускників. Останній шкільний вальс з однокласниками під щемливу композицію «Танцюй зі мною». І – прощавай, рідна школо!
Далі урочистості продовжилося святковою ходою випускників усіх ліцеїв міста центральними вулицями Чорткова. На площі Героїв Євромайдану вони схилили голови в тихій молитві перед пам’яттю полеглих захисників з Чортківської громади, котрі віддали життя за їхнє мирне дитинство. На жаль, така гірка правда: усі 11 шкільних років сьогоднішніх випускників затьмарені війною з російським агресором, дзвониками на перерву впереміж з сиренами тривоги, уроками у просторих класних кімнатах і тісних укриттях...
Кульмінація дійства відбулася у міському парку імені Івана Франка, на вході до якого учасників ходи стрічали батьки з вишитими рушниками у руках, встеляючи своїм дітям дорогу пелюстками троянд.
Неабияким сюрпризом стала поява за мікрофоном капітана уславленої команди кмітливих і винахідливих «VIP Тернопіль» Віктора Гевка, котрий додав особливого драйву святу.
Насамперед міський голова Володимир Шматько віддав шану батькам випускників, які нині захищають Україну від окупанта, вручивши відзнаки «За честь і відвагу» за виховання гідного покоління, глибоку вірність українському народу, приклад жертовності та самовідданий захист суверенітету і незалежності нашої держави.
Опісля вручив 23 випускникам відзнаки за високі досягнення у навчанні, а їхнім батькам – подяки за належне виховання дитини та особистий внесок у справу формування гідного громадянина України.
Приємним сюрпризом і відповідним стимулом для навчання стала чимала фінансова підтримка дітей, які досягли значних успіхів у навчанні під час складання незалежного мультипредметного тесту.
Зокрема сертифікат від міської ради на грошові винагороди вручили випускникам, які отримали свідоцтва з відзнакою та підтвердили високі знання під час складання НМТ. А саме:
КАНЮК Тетяна – Чортківський ліцей № 1 ім. М. Шашкевича – 50 тис. грн за рекордні 200 балів з НМТ з математики та історії України;
ГАБРУСЬКИЙ Арсеній – Чортківський ліцей № 1 ім. М. Шашкевича – 35 тис. грн (25 тис. грн за рекордні 200 балів з НМТ з математики і 10 тис. грн – за високі результати НМТ з трьох інших предметів);
СМАЛЮХ Владислав – Чортківський ліцей № 1 ім. М. Шашкевича – 25 тис. грн за рекордні 200 балів з НМТ з англійської мови.
За високі результати з НМТ:
ГАБУРА Марта – Чортківський ліцей № 7 – 8 тис. грн;
ВІЦЕНТОВИЧ Ірина – Чортківський ліцей № 1 ім. М. Шашкевича – 6 тис. грн;
КУЦЬ Олександр – Чортківський ліцей № 5 – 6 тис. грн;
ШУМЕЙКО Назарій – Чортківський ліцей № 5 – 6 тис. грн;
СНІГУР Юрій – Чортківський ліцей № 5 – 6 тис. грн;
ЗАБОЛОТНА Дар’я – Чортківський ліцей № 5 – 6 тис. грн.
Крім цього, очільник міста вручив посвідчення Міністерства молоді та спорту про присвоєння високого спортивного звання «Майстер спорту України» зі спортивних танців та сертифікат на грошову винагороду у розмірі 25 тис. грн випускниці Чортківського ліцею №1 ім. М.Шашкевича ЯКОВЕНКО Дарині.
Подяку з рук Чортківського міського голови також отримала учениця Чортківського ліцею № 5 КВАС Христина за активну участь у житті громади, реалізацію суспільно важливих та громадських проєктів.
Щемливим моментом стало гідне вшанування праці досвідченого педагога – очільниці закладу дошкільної світи № 3 «Веселка» Лесі ПОБУРИННОЇ, котра після 28 років праці на посаді директора вирішила вийти на заслужений відпочинок. Подяка від міського голови, плюс сертифікат на 50 тис. грн на придбання побутової техніки та квіти і теплі обійми від її чисельних вихованців-сьогоднішніх випускників, котрі, мов ті пташенята, злетілися до своєї виховательки.
І наостанок – прощальний випускний вальс, у якому закружляло майже дві сотні цьогорічних випускників міста – чарівних леді у вишуканих сукнях в руках елегантних джентльменів у смокінгах під спалахи фотокамер і золотистий відблиск конфетті.
«У щасливу путь, випусники-2026! Здобувайте міцні якісні знання в українських університетах і повертайтесь у рідний Чортків!» – як завжди, закликав очільник міста В.Шматько.